W Bytowie znów szukają rachmistrzów spisowych

Dziennikarz , 18 czerwca 2021

Zostań rachmistrzem – zachęcają w Bytowie. Ogłoszono tam dodatkowy nabór osób, które mają pomagać mieszkańcom gminy w wywiązaniu się z obowiązkowego udziału w Powszechnym Spisie Ludności i Mieszkań.

By zostać rachmistrzem trzeba być osobą pełnoletnią, z co najmniej średnim wykształceniem oraz niekaraną za umyślne przestępstwo bądź umyślne przestępstwo skarbowe. Kandydat na rachmistrza spisowego musi też wziąć udział w szkoleniu, po którego ukończeniu może przystąpić do egzaminu końcowego. W Bytowie dodatkowy nabór potrwa do 21 czerwca. Szczegóły i numery kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Bytowie. Przypomnę, że spis jest przeprowadzany co dziesięć lat by poznać m.in. dane o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej oraz zasobach mieszkalnych. W jego ramach ustalona będzie także urzędowa liczba osób posługujących się językiem kaszubskim i deklarujących kaszubską narodowość. Badanie potrwa do końca września.

Udział jest obowiązkowy, a podstawową formą jest samospis internetowy.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: