W Bytowie w niedzielę odbędzie się rajd samochodowy – 8. Bëtowskô Gòńba

Dziennikarz , 21 września 2023

fot. Automobilklub Koszaliński

Ryk silników i dawka adrenaliny – w Bytowie w ten weekend odbędzie się ósma Bëtowskô Gòńba.

Dla kierowców to szansa na zdobycie punktów w Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej, ale też i nie lada wyzwanie. – Kaszubskie odcinki specjalne to nie bułka z masłem – mówi dyrektor rajdu Maciej Raczewski. W Bytowie odbędzie się czwarta runda Rajdowych Mistrzostw Polski Zachodniej. Ścigają się w niej amatorzy bez rajdowych licencji, ale w formule wymagającej zwiększonych środków bezpieczeństwa, w tym klatek wzmacniających konstrukcję samochodu. Oprócz kibicowania im będzie można przez cały dzień odwiedzać park serwisowy, czyli serce rajdu. Park serwisowy będzie zlokalizowany na nowych parkingach przy dworcu w Bytowie.

8. Bëtowskô Gòńba wystartuje w niedzielę o 9:00. Wyścigi poprzedzi w sobotę o 20:00 prezentacja załóg na rynku. Gmina Bytów uprzedza pasażerów komunikacji miejskiej, że w związku z rajdem w niedzielę zawieszonych będzie 8 popołudniowych kursów

fot. Automobilklub Koszaliński
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: