W Chojnicach żałoba po pożarze w hospicjum

Dziennikarz , 7 stycznia 2020

Wyrazy współczucia dla rodzin osób, które zginęły w pożarze hospicjum w Chojnicach przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Na Twitterze zapewnił, że podjęło niezbędne działania w celu zapewnienia opieki nad osobami znajdującymi się w hospicjum prowadzonym przez chojnicką fundację.

Pomorskie NFZ otrzymało najwyższy priorytet w tym zakresie. W komunikacie przesłanym przez Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zadeklarowano sfinansowanie każdej pomocy medycznej niezbędnej dla ratowania zdrowia pacjentów. Pomorski NFZ zapewni też bezzwłocznie odpowiednie miejsce pobytu wraz z niezbędną opieką lekarską wszystkim pacjentom hospicjum po opuszczeniu przez nich szpitali.

Do tragedii w Chojnicach doszło wczoraj około 3 rano. Zginęły 4 osoby a 22 trafiły do szpitala. Z ostatnich doniesień wynika, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia przez jednego z podopiecznych hospicjum palącego papierosa. Burmistrz Chojnic Arseniusz Finster ogłosił w mieście dwudniową żałobę. Działania samorządu mają się koncentrować na zapewnieniu opieki pensjonariuszom, którzy trafili do szpitala w Chojnicach oraz Człuchowie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: