W czasie epidemii Puck wspiera szpital i przedsiębiorców.

Dziennikarz , 27 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 27.03.2020 12:55

Zdalny kontakt z urzędnikami, pomoc dla szpitala i przedsiębiorców – tak miejski samorząd w Pucku reaguje na zagrożenie epidemiczne.

Tak jak już informowaliśmy, Urząd Miasta jest zamknięty dla petentów, z wyjątkiem Urzędu Stanu Cywilnego – gdzie najlepiej umówić się wcześniej telefonicznie i w najpilniejszych sprawach. Można też zostawiać pisma w skrzynce podawczej. – By zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa połowa urzędników pracuje zdalnie, rotacja jest z tygodnia na tydzień – mówiła na naszej antenie burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Dziękowała też mieszkańcom miasta za zdyscyplinowanie.

By złagodzić ekonomiczne skutki epidemii samorząd Pucka przygotował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców – zwolnienie z czynszu w lokalach miejskich w maju i kwietniu oraz odraczanie bądź umarzanie lokalnych podatków.
– Pomóc może też każdy Pucczanin – apelowała burmistrz Pruchniewska.

Miasto Puck wsparło tamtejszy szpital kwotą 10-u tys zł, m.in. na środki do dezynfekcji. Przeznaczono też 20 tys zł na pomoc w wyposażaniu powstającego laboratorium w Wejherowie. Wszelkie informacje o działaniach w związku z epidemią zebrano na stronie internetowej miasta – w zakładce pod banerem z hasłem „Koronawirus”.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: