W czwartek ogłoszony zostanie laureat Kaszubskiej Nagrody Literackiej

Dziennikarz , 21 października 2019

Klëka Radia Kaszëbë 21.10.2019 11:55

Kto w tym roku otrzyma Kaszubską Nagrodę Literacką? Wynik drugiego konkursu ogłoszony zostanie w czwartek razem ze zwycięzcami Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od Morza”. Bezpłatne zaproszenia na uroczystość w Gdańsku można odbierać w bibliotece wojewódzkiej.

Kaszubska Nagroda Literacka przyznawana jest za szczególne dokonania literackie w języku kaszubskim. Dotyczy to również tłumaczeń na kaszubski lub całokształtu pracy literackiej w tym języku. Operatorem konkursu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, a partnerem i fundatorem nagrody – samorząd województwa pomorskiego.

– To już druga edycja – mówi pomorski marszałek Mieczysław Struk.

Uroczyste rozstrzygniecie obu konkursów odbędzie się w ten czwartek o 18:00 w Centrum św. Jana w Gdańsku. Bezpłatne zaproszenia można odebrać w Bibliotece Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Pierwszą Kaszubską Nagrodę Literacką w ubiegłym roku otrzymał za całokształt twórczości Stanisław Janke – poeta, prozaik, tłumacz i publicysta.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: