Wyremontowana ortopedia w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku

Dziennikarz , 29 listopada 2021

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Ortopedia w Szpitalu im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku jak nowa. Zakończyła się przebudowa znajdujących się tam oddziałów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Chodzi o Kliniczne Oddziały Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Dzięki remontowi jest tam 39 łóżek dla dorosłych pacjentów, w tym 10 podwyższonego dozoru medycznego oraz 18 dla dzieci – poinformował samorząd województwa pomorskiego. Oddziały znajdowały się w kilku budynkach na I piętrze, dlatego utworzono kilka odcinków pielęgnacyjnych połączonych strefą pomieszczeń dla personelu medycznego, dydaktycznego i administracji. To ułatwia przejście między budynkami. W strefie tej są m.in.: pokoje ordynatorów, lekarzy, pielęgniarek i biblioteka. Poza oddziałem znajdują się łazienki i pomieszczenia socjalne przeznaczone dla opiekunów dzieci oraz skrytki bagażu podręcznego. Natomiast w części ogólnoszpitalnej będzie pokój rehabilitacji.

Całkowity koszt przebudowy i doposażenia ortopedii to blisko 13 mln zł. Większość, po ponad 10 mln 200 tys zł, pochodziła z budżetu województwa pomorskiego. Resztę wyłożyła spółka Copernicus.

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist