W Gdyni będą spełniać marzenia seniorów

Dziennikarz , 28 września 2022

Wyjazd nad jezioro, bluza czy pościel. Ruszyła niezwykła akcja spełniania życzeń starszych, często, mimo opieki, samotnych ludzi – pensjonariuszy dwóch gdyńskich placówek: Domu Opieki Społecznej i Domu Seniora. Inicjatorem akcji jest Kinga Szostko z Fundacji Przedsiębiorcy Pomagają oraz Federacja Gdyński Dialog.

125 gdyńskich seniorów – podopiecznych domów pomocy i 125 spisanych marzeń, życzeń i próśb. Wśród życzeń znajdują się takie przyziemne, jak masażery, kosmetyki, pościele, ubrania, ale też te bardziej duchowe, jak koncert muzyczny, wyjazd do rodzinnego miasta, spotkanie z sąsiadkami, grill nad jeziorem czy wycieczka po Gdyni. W akcję zainicjowaną przez Szostko i Gdyński Dialog może zaangażować się każdy. Lista życzeń została opublikowana na portalu pomagam.pl Trwa pierwszy tydzień akcji i widoczny jest ogromny odzew gdynian. Część próśb i życzeń zostało „zarezerwowana” przez gwarantujących je spełnić ludzi o dobrych sercach.

Inne zostaną spełnione za pośrednictwem fundacji po zebraniu odpowiedniej kwoty w trakcie zbiórki. Ponadto, jeśli wystarczy funduszy, uda się spełnić marzenie Domu Pomocy Społecznej, który potrzebuje koncentratora tlenu, a Dom Seniora marzy o rowerze rehabilitacyjnym.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: