Pijani kierowcy zatrzymani dzięki interwencjom świadków w Gdyni i Bytowie

Dziennikarz , 24 maja 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 24.05.2022, 14:55

Dwoje pijanych kierujących – w Gdyni i Bytowie. Obie osoby zatrzymano dzięki reakcji świadków.

Zacznijmy od Gdyni. Władze miasta właśnie nagrodziły kierowcę miejskiej komunikacji. Marcin Klukacz zareagował błyskawicznie w czwartkowe popołudnie, gdy w autobus uderzyło osobowe auto. Podejrzewając, że siedzący za jego kierownicą jest pijany, na piechotę dogonił go w korku, wyszarpnął ze stacyjki kluczyki i powiadomił służby.  Za co otrzymał podziękowania i nagrodę pieniężną od prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Zatrzymanym przez Marcina Klukacza autem kierował funkcjonariusz Straży Miejskiej po służbie. Miał ponad półtora promila w wydychanym powietrzu, ale do winy się nie przyznał. Mimo to strażnikiem już nie będzie. Został zwolniony bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło też w poniedziałkowy wieczór w Bytowie. – Świadków zastanowił tor jazdy samochodu, dlatego postanowili interweniować i powiadomić służby – opisuje sierż. Dawid Łaszcz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie. Bytowscy policjanci zatrzymali 46-letniej kobiecie prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist