W Gdyni od jutra dwudniowe święto dla fanów motoryzacji

Dziennikarz , 23 sierpnia 2019

Foto: gdynia.pl

W Gdyni koniec wyczekiwania na Roberta Kubicę. Jutro zaczyna się tam dwudniowa Verva Street Racing. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to także zmiany w ruchu w centrum miasta.

W sobotę i niedzielę w Gdyni gwiazdy sportów motorowych będą jeździć, ścigać się, a nawet latać. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Jedną z największych atrakcji będzie pokazowa jazda bolidami Formuły 1 na Skwerze Kościuszki. Na utworzonym tam torze Robert Kubica stanie do wyścigu z kolegą z teamu ROKiT Williams Racing George’m Russellem. Swoje umiejętności driftowe pokaże tu także aktualny mistrz Polski Kuba Przygoński oraz najlepsi polscy kartingowcy. Do tego zaplanowano cały przekrój sportów samochodowych i występy motocyklistów. Drugi tor dynamiczny powstanie na Skwerze Arki Gdynia. Będzie też strefa dla rodzin z atrakcjami dla dzieci i wystawa samochodów – od najbardziej luksusowych do pamiętających czasy PRL. Będą też foodtrucki i koncerty.
W Gdyni zachęcają, by w pobliże imprezy dojeżdżać komunikacją miejską – ale też by zapoznać się ze zmienionym rozkładem jazdy. W związku z Verva Street Racing już zamknięto parking przy Akwarium Gdyńskim, Skwer Kościuszki oraz przylegające doń odcinki ulic: Żeromskiego i Waszyngtona. Dziś wieczorem zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i 10 lutego. Będą też czasowe zamknięcia ulic na czas pokazów. Kierowcom rekomendowane są parkingi m.in. w okolicy Gdynia Arena, przy ulicy Polskiej i na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: