W Gdyni otwarto sąsiedzkie centrum integracji mieszkańców Chwarzna-Wiczlina

Dziennikarz , 13 lutego 2023

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 13.02.2023, 08:55

Mieszkańcy gdyńskiego Chwarzna-Wiczlina mają miejsce, w którym mogą ciekawie spędzić czas i poznać sąsiadów. Takie możliwości daje otwarta właśnie Przystań Wiczlińska 50A.

Na mapie Gdyni to ósmy już dom sąsiedzki. Powstają na rewitalizowanych obszarach by dać mieszkańcom miejsce, które mogą wykorzystać do swoich potrzeb. Tak będzie też w tzw. białej szkole przy Wiczlińskiej – mówi wiceprezydent Gdyni Michał Guć. Nowa Przystań sąsiedzka mieści się w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. Oprócz wydzielonej przestrzeni korzystać będzie można z całej bazy, gdy tylko uczniowie skończą lekcje – opisuje Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Z Przystani przy Wiczlińskiej można już korzystać. Można też dołączyć do grupy sąsiedzkiej na Facebooku i wymieniać się pomysłami na działania. Informacje o domach sąsiedzkich zebrano też na stronie przystan.gdynia.pl.

fot. UM Gdyni
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist