W Gdyni pomagają w wychodzeniu bezdomności

Dziennikarz , 18 lutego 2019

Jesteśmy skuteczni w pomaganiu w wychodzeniu z bezdomności – podsumowują w Gdyni. Potwierdzają to dane zebrane podczas tegorocznego badania socjodemograficznego.

W ubiegłą środę w nocy w ramach ogólnopolskiej akcji pracownicy socjalni w towarzystwie mundurowych ankietowali osoby bez dachu nad głową. W Gdyni okazało się, że liczba bezdomnych spadła o 81. Sprawdza się tam propozycja szansy na zamieszkanie pod własnym dachem, zwłaszcza w realizowanym od ponad trzech lat programie socjalnym Utrecht. Oprócz pomocy w opłaceniu czynszu ważne jest też spisanie tzw. kontraktu socjalnego. Określane w nim są cele, które osoba potrzebująca pomocy chce osiągnąć. O tym czy program socjalny Utrecht w Gdyni się sprawdza najlepiej świadczą statystyki. Przez 3 lata 179 osób wynajęło pokoje bądź mieszkania, 56 przestało korzystać ze wsparcia pomocy społecznej, a 68 kontynuuje wychodzenie z życiowego dołka. 22 osoby powróciły do schronisk.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 18.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: