W Gdyni postępuje rewitalizacja części Oksywia

Dziennikarz , 29 lipca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 29.07.2020 10:55

W Gdyni czekają na pomysły architektów jak połączyć Oksywie Dolne z Górnym. To jeden z elementów rewitalizacji części dzielnicy i większego programu obejmującego sześć obszarów miasta.

Wyznaczono je tam, gdzie potrzebna jest gruntowna poprawa jakości życia mieszkańców. Na Oksywiu to 200-u hektarowy obszar od ulicy Śmidowicza przez Arciszewskich po ulicę Dickmana.

– Zakres rewitalizacji ustalono podczas konsultacji – przypomniał na naszej antenie Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.

Oprócz połączenia pieszego między Oksywiem Dolnym i Górnym program obejmuje m.in. przebudowę ulicy Makowskiego, likwidację baraków przy ulicy Dickmana i wsparcie dla ich mieszkańców. Inwestycje idą w parze z działaniami prospołecznymi.

Podobne wsparcie otrzymają mieszkańcy budynków komunalnych przy ulicy Żeglarzy. Rozmowy o procesach rewitalizacyjnych z wiceprezydentem Gdyni posłuchacie jeszcze na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: