W Gdyni powstaje jedna z najnowocześniejszych szkół na świecie

Dziennikarz , 23 stycznia 2019

Miasto podpisało umowę z Microsoft. Szkoła stawia na rozwój cyfrowej transformacji edukacji. 17. Liceum Ogólnokształcące w Gdyni jest pierwszym w Polsce, które przystępuje do programu Flagship School.

– Dzisiaj nie mamy wątpliwości, że partnerem wiodącym w obszarze wyznaczania dobrych kierunków jest firma Microsoft – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

W ramach programu szkoła uzyska bezpłatne wsparcie merytoryczne przede wszystkim w zakresie wyposażenia i urządzenia wnętrz. – Program Microsoft Flagship School jest programem prestiżowym i ekskluzywnym – mówi Cecylia Szymańska, dyrektor do spraw Edukacji Microsoft Polska. Gdyńskie liceum zostanie przeniesione z ulicy 10 Lutego w okolicę ulic Filipkowskiego i Wiczlińskiej. Powstający budynek 17. Liceum w Gdyni ma pomieścić 700 uczniów. Obok powstaje również przedszkole i hala sportowa. Uczniowie przeniosą się do nowej siedziby we wrześniu 2019 roku. Koszt budowy nowej szkoły to 70 milionów złotych.

Klëka Radia Kaszëbë, 23.01.2019

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: