W Gdyni przekładają terminy imprez

Dziennikarz , 9 marca 2020

W Gdyni przekładają terminy dwóch największych, planowanych na marzec imprez. To Mistrzostwa Świata w półmaratonie oraz Kolosy, czyli Ogólnopolskie Spotkania Podróżników i Alpinistów. Władze miasta zaznaczają, że decyzja ma charakter prewencyjny.

„Decyzja w sprawie Mistrzostw Świata w półmaratonie została podjęta w porozumieniu ze światową federacji lekkoatletyczną oraz World Athletics Half Marathon Championships Gdynia 2020, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przyjezdnych” – czytamy w komunikacie. Zawody odbędą się 17 października tego roku. Nowy termin Kolosów jest konsultowany z prelegentami – największe wydarzenie podróżnicze w kraju miało się odbyć w dniach 13-15 marca.

Działania mają charakter prewencyjny. Dotąd w Gdyni nie stwierdzono żadnego przypadku zachorowania spowodowanego koronawirusem. Powodem decyzji jest m.in. chęć minimalizowania ryzyka związanego z jego rozprzestrzenianiem się w Europie. To kolejna impreza przełożona z tego powodu. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii, które miały się rozpocząć 18 marca w Gdańsku, zostały przeniesione na końcówkę sierpnia. Odwołano też obchody Dnia Kobiet w gminie Przodkowo.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background