W Gdyni przygotowują się do przebudowy ulicy płk. Dąbka

Dziennikarz , 24 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.03.2020 11:55

W Gdyni przygotowują się do przebudowy ulicy płk. Dąbka między skrzyżowaniami z Derdowskiego i Andersa. Ponowiono przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej.

Obejmuje on także wykonanie prac geodezyjnych i nadzór autorski inwestycji. Dotyczy ona fragmentu arterii drogowej o intensywnym natężeniu ruchu, która łączy Oksywie i Obłuże z terenem sąsiedniej gminy Kosakowo. Oba samorządy wspólnie planują rozbudowę ulicy Dąbka, obejmującą m.in. budowę nowego wiaduktu drogowego nad torami oraz drogi rowerowej.

– poinformował Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju. Wykonawca, który złoży najkorzystniejszą ocenę opracuje projekt koncepcyjny, minimum w trzech wariantach, w ciągu 10 tygodni od podpisania umowy. To kolejna inwestycja, która ma udrożnić ruch w północnych dzielnicach Gdyni. W ubiegłym roku przebudowano skrzyżowanie ulic Dąbka i Kwiatkowskiego.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: