W Gdyni rozpoczynają się warsztaty dotyczące Budżetu Obywatelskiego

Dziennikarz , 6 kwietnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 06.04.2021 08:55

W Gdyni odbędą się dziś pierwsze z warsztatów on-line, na których dopracowywane będą projekty miejskie Budżetu Obywatelskiego. Start o 17:00, a zgłaszać swój udział można do południa.


Projekty miejskie dotyczą obszaru większego niż jedna dzielnica. Wcześniej powstawały podczas otwartych spotkań. W tej edycji najpierw przyjmowano propozycje, które teraz zostaną dopracowane odnośnie zakresu i kosztorysu. Dotyczy to 19-u pomysłów, z wszystkimi można się zapoznać na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Gdyni. Jako pierwsze na warsztat trafią trzy. Dotyczą one: sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich – psów i kotów, utworzenia w sześciu dzielnicach linowych placów zabaw dla dzieci i młodzieży oraz stworzenia przestrzeni atrakcyjnej turystycznie w miejscu dawnego serca stadionu gdyńskiej Arki.

W warsztatach wezmą udział autorzy projektów, miejscy urzędnicy oraz mieszkańcy, którzy zgłoszą chęć udziału w spotkaniu. Pierwsze już dziś od 17:00 do 19:00. Zgłaszać się można do 12:00 pod mailowym adresem: bo@gdynia.pl. Kolejne warsztaty odbędą się 10 i 15 kwietnia

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: