W Gdyni zwiększają budżet na utrzymanie dróg

Dziennikarz , 20 lutego 2024

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 20.02.2024, 08:55

Gdynia podwaja budżet na utrzymanie dróg. Zapowiada też w marcu gruntowne naprawy zniszczonych nawierzchni zamiast doraźnego łatania dziur

Żadna zima nie poczyniła dotąd takich szkód – wyjaśnia wiceprezydent Marek Łucyk. Widać to też po zwiększonej liczbie zgłoszeń dotyczących uszkodzonych aut. W ubiegłym roku do sierpnia było ich ponad 145, w tym już teraz jest ich 170. Ważne jest, by dokumentację szkody sporządzić na miejscu zdarzenia. Tej zimy w Gdyni interwencyjnie połatano 100 ulic. – W marcu rozpoczną się gruntowne naprawy – zapowiada Michał Felon, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni.

Zamiast 8 milionów zł na sieć dróg i 2 mln zł na utrzymanie Estakady Kwiatkowskiego w Gdyni wydadzą w tym roku w sumie ponad 22 mln zł. Na początek do naprawy wytypowano 20 lokalizacji. To m.in. plac Konstytucji, skrzyżowanie 10 Lutego i Władysława IV czy fragmenty Hutniczej, Chylońskiej i Morskiej.

fot. UM Gdyni
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: