W gdyńskich szpitalach będą zmiany w działalności oddziałów pediatrycznych

Dziennikarz , 25 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 25.11.2020 8:55

Szykują się zmiany w działalności oddziałów pediatrycznych
w gdyńskich szpitalach. Będą obowiązywać od wtorku i są związane z pracami budowlanymi w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Generalny remont prowadzony jest na czwartym piętrze, gdzie powstanie nowoczesny Oddział Pediatryczny z oddziałem chirurgii dziecięcej jednego dnia. To odpowiedź na potrzebę posiadania na terenie Gdyni oddziału o podwyższonym standardzie, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom miasta i okolic – informuje spółka Szpitale Pomorskie. Jednak prace budowlane wymuszają czasowe zawieszenie działalności pediatrii w Szpitalu św. Wincentego a Paulo. Wstrzymane tam będą też przyjęcia najmłodszych pacjentów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Przez najbliższe 3 miesiące dzieci będą przyjmowane jedynie w Oddziale Pediatrii Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni oraz Izbie Przyjęć Ogólnej przy ulicy Powstania Styczniowego 1. Jednocześnie ma być zwiększona do 20 liczba łóżek pediatrycznych Szpitala Morskiego.

Zmiany wejdą w życie 1 grudnia. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: