W gminach Linia i Bytów szykują się do świątecznych jarmarków, w Gdańsku impreza startuje pojutrze

Dziennikarz , 17 listopada 2021

foto: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Klëka Radia Kaszëbë 17.11.2021, 8:55

Nadchodzi czas świątecznych jarmarków. Przygotowują się jeszcze do nich m.in. w gminach: Linia i Bytów. Start w najbliższy piątek zapowiedzieli w Gdańsku.

Jarmark w Lini odbędzie się po raz pierwszy. Ma się odbyć w niedzielę poprzedzającą Wigilię Bożego Narodzenia. Zgłoszenia wystawców będą przyjmowane do 10 grudnia. – Impreza będzie na świeżym powietrzu i zgodnie z ograniczeniami związanymi z pandemią – zapowiada dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lini Kamila Soroko. W gminie Linia zgłaszać się mogą przede wszystkim twórcy ludowi i rękodzieła artystycznego. Podobnie jest w gminie Bytów. Tam jarmark potrwa od 6 do 13 grudnia. – Zgłoszenia do najbliższego poniedziałku przyjmuje Bytowskie Centrum Kultury – zachęca jego dyrektor Marian Gospodarek.

Gotowi do świątecznego jarmarku są natomiast w Gdańsku. Impreza wystartuje 19 listopada i potrwa do 24 grudnia. Stoiska i atrakcje rozmieszczono na Targu Węglowym oraz przy ulicach: Bogusławskiego i Tkackiej.

foto: Urząd Gminy Linia

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: