W gminach Żukowo i Chmielno utworzono trzy ścieżki dydaktyczne

Dziennikarz , 21 stycznia 2021

W gminach Żukowo i Chmielno powstały trzy ścieżki edukacyjne we wspólnym projekcie z unijnym dofinansowaniem.

W Żukowie nowy szlak dydaktyczny wiedzie wokół zbiornika wodnego na terenie Parku nad Jeziorkiem. Ustawiono tam 21 tablic – z poradnikiem grzybiarza, opisami rodzin ssaków oraz informacjami z najbliższego otoczenia – na przykład o mniszku lekarskim, buku czy brzozie. Powstał również ciąg pieszo – rowerowy o długości 1 km 800-t metrów, dwie altany, ławeczki, oświetlenie oraz parking samochodowy na 10 miejsc. Nasadzono też rośliny. W gminie Chmielno utworzono dwie ścieżki. Nad Jeziorem Kłodno na 3 i pół kilometrowej trasie zamontowano tablice edukacyjne, kładki, platformę widokową, lampy solarne i monitoring. Podobnie jak w Żukowie powstał też parking na 10 miejsc. Druga ze ścieżek biegnie z Miechucina brzegiem Jeziora Wielkiego do Grodziska w Borzestowie. Ma 3 km 800 metrów. Nasadzono tu rośliny, zbudowano pomosty i kładki, ustawiono ławki i stojaki na rowery.

Całkowita wartość projektu to 2 mln 800 tys zł, z czego unijna dotacja pokryła 85% wydatków kwalifikowanych. Ścieżka w Żukowie kosztowała ponad 1 mln 260 tys zł, a szlaki w Chmielnie ponad półtora mln zł.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: