W gminie Luzino rozpoczęto nabór do programu aktywizacji społeczno – zawodowej

Dziennikarz , 4 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 04.05.2020 09:55

W gminie Luzino czekają na zgłoszenia potrzebujących wsparcia w podjęciu zatrudnienia. Czeka na nich indywidualna ścieżka aktywizacji społeczno – zawodowej.

To druga edycja programu adresowanego do mieszkańców powiatu wejherowskiego zagrożonych wykluczeniem społecznym – czyli podopiecznych ośrodków pomocy społecznej, bezrobotnych, biernych zawodowo oraz niepełnosprawnych. Jednym z partnerów powiatu wejherowskiego jest działające przy GOSRiT Luzino Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne.

– W pierwszej edycji pomogliśmy 50-u osobom z gminy Luzino, teraz będzie ich 75 – mówi Piotr Klecha. Wsparcie jest dopasowywane do potrzeb uczestników.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Kaszubskiego Towarzystwa Sportowo – Kulturalnego w Luzinie. W sumie w powiecie wejherowskim wsparcie mają otrzymać 242 osoby. Potrzeba na to ponad 3 mln 600 tys zł, z czego 85% pokryje dofinansowanie ze środków europejskich.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: