W gminie Luzino wzrosną ceny odbioru odpadów

Dziennikarz , 29 października 2019

Klëka Radia Kaszëbë 29.10.2019 10:55

Mieszkańcy gminy Luzino będą mieli po nowym roku więcej wydatków i więcej pracy w związku z segregacją śmieci. Od 01 stycznia wzrosną opłaty, wprowadzona zostanie też nowa frakcja – odpady BIO.

To resztki żywności pochodzenia roślinnego, obierki z warzyw i owoców, makarony, pieczywo, skorupki po jajkach czy fusy od kawy. Do pojemników BIO nie będzie można jednak wrzucać starego mięsa, kiełbas czy ryb, a także olejów, tłuszczy i nabiału.

– Od segregowania tego typu odpadów będą zwolnieni rolnicy, jeśli złożą odpowiedni wniosek – zaznacza wójt gminy Luzino Jarosław Wejer.

Nowa frakcja to dodatkowe koszty przy odbieraniu odpadów. To jeden z czynników, który wpłynie na zwiększenie stawki w gminie Luzino. Po nowym roku od każdego mieszkańca będzie pobierana miesięczna opłata w wysokości 30 zł.

Odpady BIO trzeba będzie segregować już w kuchni, 10-litrowe worki dostarczać będzie firma wywozowa. Zmiany w gminie Luzino wejdą w życie 1 stycznia.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist