W gminie Potęgowo zbudują infrastrukturę dla kajakarzy

Dziennikarz , 29 listopada 2019

Na rzece Łupawie w Gminie Potęgowo powstanie infrastruktura dla kajakarzy warta pół miliona złotych. 85 procent kosztów pokryje unijne dofinansowanie, podpisano umowę w tej sprawie z przedstawicielami samorządu województwa.

Projekt ma podnieść atrakcyjność walorów dziedzictwa przyrodniczego Gminy Potęgowo, której rzeka Łupawa jest jednym z największych atutów. Zaplanowano umocnienie brzegu, budowę pomostów z rynną do wodowania kajaków i zagospodarowanie dwóch przenosek. Powstaną w miejscach, gdzie niemożliwe jest przepłynięcie kajakiem, czyli przy elektrowniach: w Łupawie i Poganicach.

W miejscowości Łupawa wybudowana zostanie przystań kajakowa wraz z drogą dojazdową. W pobliżu znajduje się oddany w tym roku do użytku teren rekreacyjny z ławkami, stołami i miejscem na ognisko. Gmina Potęgowo wykorzysta też projekt, by dodatkowo oznaczyć swój największy, archeologiczny skarb – prehistoryczne cmentarzysko megalityczne w Dolinie Łupawy. Prace rozpoczną się w styczniu przyszłego roku i potrwają do grudnia 2021.

To była jedna z dziewięciu umów na unijne dofinansowanie podpisanych wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku. Na rozwój szlaków kajakowych i bazy żeglarskiej rozdzielono w sumie ponad 23 mln zł. Pieniądze trafią tez m.in do Redy, Wejherowa, Gdańska i gminy Czarna Dąbrówka.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: