W gminie Sierakowice trwa próbny spis ludności i mieszkań

Dziennikarz , 24 października 2019

Klëka Radia Kaszëbë 24.10.2019 10:55

Spisz się przez internet – zachęca mieszkańców gminy Sierakowice Urząd Statystyczny w Gdańsku. Przez cały październik przeprowadzana jest tam próba przez powszechnym spisem ludności i mieszkań planowanym za dwa lata.

Ankietę powinni wypełnić wszyscy stali i czasowi mieszkańcy gminy Sierakowice. Chodzi o przetestowanie rozwiązań organizacyjnych i technicznych. Jak tłumaczył na naszej antenie rzecznik prasowy gdańskiego Urzędu Statystycznego Zbigniew Pietrzak – nacisk stawiany jest na tzw. samospisywanie się przez internet.

Sierakowice jako jedna z dwóch gmin w kraju została wytypowana do przeprowadzenia próbnego spisu. Zdecydował o tym m.in. spory odsetek młodych mieszkańców oraz język kaszubski, którego znajomość wraz z narodowością można zadeklarować w ankiecie.

Mieszkańcy gminy Sierakowice, którzy nie wzięli jeszcze udziału w próbnym spisie, mogą to zrobić poprzez internet lub przy pomocy rachmistrza. Jeśli ktoś nie ma komputera, może skorzystać z urządzeń w Urzędzie Gminy, w pokoju nr 123.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: