W gminie Stężyca wzrosną opłaty za wywóz śmieci

Dziennikarz , 7 września 2021

foto: http://www.kartuzy.pl
foto: http://www.kartuzy.pl
Klëka Radia Kaszëbë 7.09.2021, 07:55

W gminie Stężyca od nowego roku o jedną czwartą wzrośnie opłata za wywóz śmieci. Z gminnego systemu wyłączeni zostaną właściciele domków letniskowych.

Zmiany przegłosowała rada gminy. Opłata wzrośnie o 6 zł i wyniesie miesięcznie 29 złotych od osoby. Podwyżka to odpowiedź na stale rosnącą ilość odbieranych odpadów – mówi wójt gminy Stężyca Tomasz Brzoskowski. Podkreśla, że samorząd płaci za każdą tonę przekazywaną do Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Sierznie. W Stężycy mieli nadzieję wyhamować podwyżki tzw. opłaty śmieciowej dzięki wykupieniu kilka lat temu części udziałów zakładu w Sierznie. Jednak to nie jego stawki są problemem – mówi wójt Brzoskowski.

Już w połowie lipca ilość odebranych bioodpadów osiągnęła poziom z całego, ubiegłego roku. Kolejną po podwyżce zmianą jest wyłączenie z systemu właścicieli domków letniskowych na terenie gminy Stężyca. Będą musieli sami zawierać umowy z firmą wywożącą odpady.


Głosy słuchaczy
  1. Bogumil Czapiewski   On   7 września 2021 at 10:24

    Milo wszystko drozeje!
    My osobiscie wywozimy smieci z dzialki w Bartoszymlesie do Gdanska . A i tak uiszczamy oplate 200zl za niewykonana usluge.Ni wystawie pojemnika bo ludzie albo ukradna ,albo zniszcza lub doloza swoje.I w ten sposob place i w Gdansku i w Bartku.W dodatku zlikwidowano pojemniki zbiorcze i coraz wiecej smieci mozna znalesc w lesie czy przy drodze. Super decyzje !!!

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: