W gminie Władysławowo zbierają opinie o strategicznych działaniach

Dziennikarz , 30 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 30.03.2021 08:55

W gminie Władysławowo opublikowano projekt strategii rozwoju na następne 10 lat. Rozpoczął się kolejny etap konsultacji społecznych w tej sprawie.

Zbierano w nich już pomysły i propozycje mieszkańców. Teraz opiniować można proponowany dokument. Zawarto w nim trzy cele strategiczne i działania do ich osiągnięcia. Dla stabilnej gospodarki chcą we Władysławowie opracować strategię turystyki i promocji gminy, ale też na przykład rozbudować port wraz z infrastrukturą komunikacyjną. Dla funkcjonalnej przestrzeni powstać ma integracyjny węzeł komunikacyjny na wjeździe do Władysławowa wraz z zapleczem parkingowym i budową obwodnicy południowej miasta. Trzeci cel nazwano „Zadowolenie mieszkańców”. Planowane jest w nim utworzenie fizycznej bazy wydarzeń kulturalnych – czyli Domu Kultury oraz uruchomienie programu wsparcia wymiany źródeł ciepła i energii.

Z projektem strategii można się zapoznać na stronie gminy Władysławowo. Uwagi zbierane są za pomocą internetowego formularza bądź na drukach w Biurze Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim. W kwietniu odbędą się też trzy spotkania on-line 8, 15 i 22, zawsze o 15:30.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: