W gminie Żukowo czekają na zgłoszenia do tegorocznej edycji wspólnego utwardzania dróg

Dziennikarz , 18 lutego 2019

W gminie Żukowo do 8 marca czekają na zgłoszenia do tegorocznej edycji wspólnego utwardzania dróg płytami yomb. To program, w którym samorząd i mieszkańcy dzielą się kosztami.

Umożliwia utwardzanie dróg, których modernizacji nie zaplanowano w gminnym budżecie. Preferowana jest darowizna pieniężna na rzecz gminy, tak by drodze przetargu łącznie zamówić wszystkie płyty oraz aby wyłonić jedną firmę do ich układania. By zoptymalizować koszty minimalna wartość jednej inicjatywy to odpowiednik zakupu 152 płyt lub wielokrotność tej liczby. W gminie Żukowo szacują, że w tym roku zakup płyty kosztować będzie 46 złotych brutto, a razem z jej ułożeniem będzie to 80 zł. Gmina Żukowo pokrywa około 60 procent kosztu inwestycji. Zgłoszenia mieszkańców działających indywidualnie lub w komitetach będą przyjmowane do 8 marca. Po ocenie wniosków i zawarciu umów darowizny trzeba będzie wpłacić do 6 maja.

Klëka Radia Kaszëbë, 18.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist