W gminie Żukowo to będzie rok rozbudowy bazy oświatowej

Dziennikarz , 24 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 24.03.2020 12:55

Poprawią się warunki do nauki w trzech szkołach w gminie Żukowo. Na inwestycje w oświatę samorząd przeznaczył w tegorocznym budżecie ponad 8 mln zł.

Zmiany dotyczą placówek w Niestępowie, Tuchomiu i Borkowie, a przygotowana również zostanie dokumentacja projektowa budowy sali gimnastycznej przy podstawówce w Glinczu.

– To wynik wzrastającej liczby mieszkańców, w tym dzieci – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo.

Najbardziej zaawansowane prace są w Niestępowie. Budowa nowego skrzydła ma kosztować 2 mln 700 tys zł i zakończyć się przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W przypadku rozbudowy szkoły w Borkowie, gmina czeka na pozwolenie na budowę. Najbardziej zmieni się placówka w Tuchomiu, gdzie powstanie nowy budynek.

Nowa szkoła w Tuchomiu ma być gotowa w listopadzie bieżącego roku. W przypadku sali gimastycznej w Glinczu w tym roku ma powstać dokumentacja, gmina Żukowo czeka na wsparcie ze środków zewnętrznych.

Rozmowy z burmistrzem posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: