W Kartuzach ruszyły zgłoszenia do programu Ciepłe Mieszkanie

Dziennikarz , 20 lutego 2023

fot. Urząd Miejski w Kartuzach
Klëka Radia Kaszëbë, 20.02.2023, 15:55

Tydzień po podpisaniu umowy na finansowanie, gmina Kartuzy ogłosiła nabór wniosków do programu Ciepłe Mieszkanie. O środki na wymianę starych kopciuchów mogą się ubiegać właściciele lokali mieszkalnych w zabudowie wielorodzinnej.

Stary piec można zastąpić ogrzewaniem pompą ciepła, kotłem gazowym lub na pellet, wentylacją mechaniczną, ale też podłączeniem do węzła ciepłowniczego. Co ważne na jeden lokal przypada jedno dofinansowanie – wyjaśnia zastępca burmistrza Kartuz, Sylwia Biankowska.

Dodatkowo, poza wymianą kotła, istnieje możliwość wymiany stolarki drzwiowej i okiennej. Dofinansowanie obejmuje również dokumentację projektową. Jego kwoty wahają się w granicach od 15 do 37,5 tysiąca złotych. Formularze wniosku wraz z załącznikami można pobrać ze strony www.kartuzy.pl. Szczegółowych informacji na temat naboru udzielają pracownicy Punktu Konsultacyjnego Czyste Powietrze.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist