W Kartuzach zmieniają plan przebudowy skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej.

Dziennikarz , 27 października 2021

foto: UM w Kartuzach
Klëka Radia Kaszëbë 27.10.2021, 6:55

W Kartuzach będą kolejne zmiany w koncepcji przebudowy skrzyżowania ulic Gdańskiej i Kościerskiej. Gmina zdecydowała się umorzyć postępowania o wydanie decyzji środowiskowych, ale zamierza ogłosić kolejne.

Mowa o jednym z najważniejszych skrzyżowań w mieście, przy wjeździe do Kartuz od strony Żukowa. Znajduje się na nim przejazd kolejowy. W związku z planowanym zwiększeniem częstotliwości kursowania pociągów zmniejszy się przepustowość trasy. Najpierw rozważano wybudowanie tam wiaduktu nad ulicą, ostatecznie jednak zdecydowano się na tunel dla ruchu drogowego. – Teraz do koncepcji wprowadzone mają być niektóre z uwag mieszkańców – mówi zastępca burmistrza Kartuz Sylwia Biankowska.

Gmina ma wszcząć nowe postępowanie o wydanie decyzji, która określi warunki realizacji inwestycji minimalizujące jej wpływ na środowisko. To wstęp do wykonania projektu tunelu w Kartuzach i starań o pozwolenie na budowę.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: