W Kaszubskim Centrum Chorób Serca i Naczyń wykonano pierwsze operacje na sali hybrydowej

Dziennikarz , 6 września 2022

fot. Szpital Specjalistyczny im F. Ceynowy w Wejherowie

W Wejherowie Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń sukcesywnie rozpoczyna pracę w nowej siedzibie. W ultranowoczesnej sali hybrydowej wykonano trzy pierwsze operacje kardiochirurgiczne.

Dla tej placówki wybudowano nowe skrzydło wejherowskiego szpitala. Przenoszą tam swoją działalność oddziały: Kardiologii i Kardiochirurgii. Salę operacyjną uruchomiono pod koniec sierpnia i teraz wszystkie zabiegi kardiochirurgiczne odbywają się w nowej lokalizacji. Jednocześnie przeniesiono oddział pooperacyjny Kardiochirurgii. Po przeszkoleniu personelu w sali hybrydowej wykonano trzy zabiegi wszczepienia pacjentom zastawki aortalnej metodą przezskórną TAVI. Wszystkie zakończyły się sukcesem. Jak informują Szpitale Pomorskie – sala jest tak wyposażona, by w przypadku niepowodzenia zabiegu przezskórnego można było przejść do klasycznej operacji kardiochirurgicznej, co jest gwarantem bezpieczeństwa chorych.

Niemniej obecność sali hybrydowej w Kaszubskim Centrum w Wejherowie umożliwi sukcesywne rozwijanie kardiochirurgii małoinwazyjnej oraz wdrażanie zabiegów strukturalnych z zakresu kardiologii.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist