W Kornem powstanie rondo

Dziennikarz , 22 maja 2020

Droga krajowa nr 20 między Kościerzyną a Kornem zostanie przebudowana. Umowę z wykonawcą prac podpisała właśnie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

To inwestycja, o którą zabiegały samorządy. Pod petycją do zarządcy drogi rok temu popisali się też mieszkańcy. Chodziło o poprawę bezpieczeństwa w miejscach, w których dochodzi do największej liczby wypadków – zjazdu do Łubiany i skrzyżowania z drogą wojewódzką w Kornem.

Teraz na tej krzyżówce powstanie rondo, a modernizacja krajowej 20-ki obejmie ponad 6-o km odcinek do Obwodnicy Kościerzyny. Przebudowane zostaną jeszcze cztery inne skrzyżowania m.in. przez budowę lewoskrętów. Zmieni się przejazd przez linię kolejową koło Łubiany – zostanie przesunięty o około 3 i pół metra dla lepszej widoczności i wygodniejszego przejazdu przez tory. Na całej długości powstanie też ciąg pieszo – rowerowy.

Modernizację za ponad 46 mln zł wykona firma Polaqua. Prace na krajowej dwudziestce między Kornem i Kościerzyną mają potrwać maksymalnie rok.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: