W Kosakowie powstanie nowa siedziba OSP

Dziennikarz , 2 marca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 02.03.2020 09:55

Strażacy – ochotnicy w Kosakowie będą mieć więcej miejsca na sprzęt i lepsze zaplecze socjalne. Gminny samorząd wybuduje nową remizę, jest już pozwolenie na budowę.

Według statystyk za ubiegły rok jednostka OSP Kosakowo jest drugą w powiecie puckim pod względem liczby podejmowanych interwencji.

– Strażacy mają coraz więcej pracy i trzeba im zapewnić odpowiednie warunki – mówi wójt gminy Kosakowo Marcin Majek. Dlatego zdecydowano o budowie większej siedziby zamiast remontu starego, parterowego budynku.

W gminie Kosakowo planują też doposażyć OSP nowym wozem bojowym, poczyniono już starania o dofinansowanie. Koszt budowy remizy natomiast trzeba będzie pokryć z budżetu samorządu, bo nie ma szans na wsparcie:

Nowa remiza ma powstać obok dotychczasowej siedziby OSP. W gminie Kosakowo szacują koszt budowy na półtora mln zł. Zależy on od przetargu na wykonanie prac, który ma być ogłoszony na wiosnę. Ukończenie budynku planowane jest w przyszłym roku.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: