W kwietniu rozpocznie się pilotaż Fali

Dziennikarz , 9 stycznia 2023

fot. Pomorska Kolej Metropolitalna
Klëka Radia Kaszëbë, 09.01.2023, 07:55

Nadchodzi FALA zmian w transporcie publicznym na Pomorzu, testy aplikacji rozpoczną się w kwietniu. Pod tą nazwą kryje się Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności, czyli system mający ułatwić życie podróżnym i przewoźnikom.

Jego ważną częścią jest mobilna aplikacja umożliwiająca zaplanowanie trasy oraz pełne rozliczenie kosztów przejazdu różnymi środkami lokomocji. I to ona będzie testowana od kwietnia – zapowiedział wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna. Za pomocą walidatorów, czyli czytników, będziemy “meldować” się przy wejściu i wyjściu z autobusu i pociągu. Resztę załatwi za nas system – opisywała podczas prezentacji “Fali” wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Od kwietnia będzie nowocześniej, ale też i drożej. Na przykład w Gdańsku cena za bilet miesięczny wzrośnie ze 109 do 130 zł. Pasażerowie będą mogli jednak zaoszczędzić 13 zł, jeśli będą korzystać z aplikacji FALA. W systemie będzie także obowiązywał 75-minutowy bilet metropolitalny oraz bilet hybrydowy dla korzystających z komunikacji zbiorowej sporadycznie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist