W Lęborku szukają „genetycznego bliźniaka dla Konrada

Dziennikarz , 17 września 2019

Zarejestruj się jako dawca szpiku – apelują w Lęborku. W tę sobotę i niedzielę odbędzie się tam akcja rejestracji potencjalnych dawców na rzecz 25-letniego Konrada.

U tego młodego mężczyzny na początku roku zdiagnozowano ostrą białaczkę szpikową. Od kwietnia Konrad praktycznie nie opuszcza szpitala. Otrzymał już 3 cykle chemii i został zakwalifikowany do przeszczepu szpiku od osoby niespokrewnionej. Zostać potencjalnym dawcą może osoba w wieku 18 – 55 lat i w dobrym stanie zdrowia. Rejestrujący się wypełniają formularz, przeprowadzany jest wstępny wywiad lekarski i pobierany wymaz z policzka.

„Genetycznego bliźniaka” dla Konrada będą szukać w Lęborku w ten weekend. Najpierw w sobotę od 09:00 przy Domu Handlowym Kupiec i przy Kauflandzie oraz od 10:00 do 16:00 na Placu Pokoju. W niedzielę rejestracja odbędzie się przy lęborskich kościołach: Najświętszej Maryi Panny, św. Jakuba Apostoła oraz Miłosierdzia Bożego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: