W Lęborku w taborze ZKM jeżdżą cztery nowe autobusy

Dziennikarz , 12 sierpnia 2019

Po ulicach Lęborka jeździ już czwarty z pięciu autobusów kupionych w ramach projektu „Lęborski węzeł Przesiadkowy”.

Najnowszy nabytek jest nieco mniejszy od pozostałych, ma długość 10,5 metra. Przeznaczony jest przede wszystkim do obsługi linii nr 6, a mniejsza długość ma ułatwiać manewrowanie w osiedlowych ulicach. W autobusie jest 25 miejsc siedzących i 54 miejsca stojące. Ostatni z kupionych autobusów ma być dostarczony do Lęborka pod koniec tego miesiąca.

Wszystkie spełniają ekologiczną normę Euro 6 oraz posiadają klimatyzację i system kamer, także zewnętrznych. Nowymi rozwiązaniami, do tej pory nie stosowanymi w lęborskiej komunikacji miejskiej, jest system automatycznej informacji głosowej dla pasażerów, automaty biletowe wewnątrz pojazdów oraz ładowarki USB.

Koszt zakupu pięciu pojazdów dla lęborskiego ZKM-u wyniósł ponad 5 mln 400 tys zł. To część projektu z unijnym dofinansowaniem wartego 37 i pół mln zł. W jego ramach powstaje węzeł przesiadkowy mający ułatwiać korzystanie ze środków publicznego transportu. Powstał już m.in. tunel dla pieszych łączący dworzec PKP z ulicą Żeromskiego.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: