W Lęborku zakończył się remont siedmiu ulic

Dziennikarz , 8 sierpnia 2019

Foto: lebork.pl

W Lęborku zakończył się remont siedmiu ulic w historycznym centrum miasta.

Armii Krajowej, Chodukiewicza, Franciszkańska, Młynarska, Długosza, Gdańska oraz Przyzamcze nawiązują teraz stylem, wyglądem, użytymi materiałami, ozdobnymi latarniami i ławkami do wcześniej wyremontowanych ulic w zrewitalizowanym śródmieściu Lęborka. Zmodernizowano jezdnię i chodniki, zasadzono 41 lip, przy okazji efektowną iluminację zyskał też zabytkowy Spichlerz Solny. Remont i wykopy związane z położeniem kanalizacji deszczowej wykorzystano do inspekcji i modernizacji sieci wodociągowo – kanalizacyjnej oraz ciepłowniczej. Sporo pracy mieli też archeolodzy, którzy przebadali pięć miejsc – w tym pozostałości po baszcie nr 19. Przebieg średniowiecznych murów na rogu Młynarskiej i Przyzamcze zaznaczono w bruku cegłą klinkierową.

Wielomiesięczny remont siedmiu ulic kosztował blisko 4 mln zł. To część projektu „Skarby Lęborka” z unijnym dofinansowaniem. W jego ramach m.in. przebudowywana jest Wieża Ciśnień w Parku Chrobrego i zagospodarowano skwer między rzeką Łebą a murami na ulicy Przymurnej.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: