Nie będzie Mszy św. i procesji na cmentarzach

Dziennikarz , 26 października 2020

W archidiecezji gdańskiej nie będzie mszy i procesji na cmentarzach – zarówno we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym jak i w pozostałe dni listopada. Wskazania duszpasterskie bpa Jacka Jezierskiego opublikowano na stronie internetowej kurii.

Biskup zachęca w nich, by „modlitwę przy grobach bliskich zmarłych rozłożyć w czasie, już w najbliższym tygodniu i aż do końca listopada. Chodzi o to, by uniknąć przebywania w tłumie osób na cmentarzu, o co apeluje również Policja” – napisał biskup Jezierski. Przypomniał, że Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad oraz że w archidiecezji gdańskiej została już udzielona dyspensa, zwalniająca z udziału w niedzielnej Eucharystii. Mogą z niej korzystać: chorzy, seniorzy, przeżywający lęki, pracownicy ochrony zdrowia, pełniący służbę na rzecz społeczeństwa. Dodał, że powodem, który usprawiedliwia nieobecność na nabożeństwie niedzielnym lub świątecznym, jest ograniczona obecnie liczba miejsc w kościołach.

Zgodnie z obostrzeniami w nabożeństwach religijnych może uczestniczyć jedna osoba na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż półtora metra.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist