W NFZ w Gdańsku dziś bezpłatne porady dla osób na diecie bezglutenowej

Dziennikarz , 4 września 2019

Foto: nfz-gdansk.pl

W pomorskim NFZ dziś kolejny dyżur organizacji pacjenckiej. Ostatnio były bezpłatne porady dla cukrzyków, dziś będzie można dowiedzieć się więcej o nietolerancji glutenu.

Od godz. 10:00 w siedzibie NFZ w Gdańsku dyżurować będą przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Celiakia to trwająca całe życie autoimmunologiczna choroba o podłożu genetycznym, charakteryzująca się nietolerancją glutenu, białka zawartego w zbożach. U osoby z celiakią wchłanianie pokarmu jest upośledzone, co prowadzi do wystąpienia różnorodnych objawów klinicznych, także spoza układu pokarmowego. Warto skorzystać z okazji i posłuchać dziś porad ekspertów. Dodatkowo będzie można skorzystać z badań poziomu cukru we krwi, pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz określania wskaźnika masy ciała BMI.

Badania i porady są bezpłatne. Są dziś dostępne od 10:00 do 14:00 w siedzibie NFZ w Gdańsku przy ulicy Podwale Staromiejskie 69.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: