W nocy w Somoninie wysadzono bankomat przy urzędzie gminy

Dziennikarz , 18 lutego 2019

W Somoninie mobilizacja policji, a gminni urzędnicy mają przymusową przerwę w pracy. W nocy ktoś wysadził bankomat mieszczący się w Urzędzie Gminy.

Specjaliści zabezpieczają ślady i nagrania monitoringu. Na razie nie wiadomo jak wielka była siła wybuchu i czy zginęły jakieś pieniądze – informuje rzecznik prasowy kartuskiej policji, Daria Olchowik. Na razie petenci nie załatwią w urzędzie gminy Somonino żadnej sprawy. Na czas pracy policji został zamknięty. Potem nadzór budowlany musi sprawdzić, czy nie doszło do uszkodzenia budynku.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!


W Somoninie przed południem ma być wiadomo, czy Urząd Gminy zostanie otwarty. Zamknięto go w związku z nocną eksplozją bankomatu. Policja pracuje nad sprawą od 3:30 nad ranem – od zgłoszenia o wybuchu. Bankomat mieścił się w budynku Urzędu Gminy, dlatego zamknięto go na czas zabezpieczania śladów. Procedury zakończono, ale trzeba jeszcze sprawdzić czy nie ucierpiała konstrukcja budynku. Decyzja nadzoru budowlanego ma być znana około 11:30.


Urząd Gminy w Somoninie otwarto mimo uszkodzeń spowodowanych eksplozją bankomatu. Policja apeluje do świadków o pomoc w ustaleniu sprawców. Petenci do godziny 12:00 byli odprawiani z kwitkiem. W nocy ktoś wysadził bankomat mieszczący się przy wejściu do urzędu. Wybuch uszkodził ścianę i okna, ale po oględzinach zapadła decyzja nadzoru budowlanego o otwarciu budynku. – Trzeba jednak korzystać z tylnego wejścia, bo główne trzeba wyremontować – informuje wójt gminy Somonino Marian Kowalewski. Tymczasem kartuska policja apeluje do wszystkich świadków, którzy widzieli lub słyszeli w nocy coś podejrzanego. Bankomat w Somoninie wysadzono około 3:30 – przypomina rzecznik prasowy kartuskiej policji Daria Olchowik. Szczegółów tej sprawy policja z Kartuz nie chce zdradzać ze względu na dobro śledztwa.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 18.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: