W Nowej Karczmie udowodnili, że potrafią pomagać

Dziennikarz , 8 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 08.04.2020 09:55

Najpierw zbierali pieniądze na zakup nowego respiratora dla kościerskiego szpitala, teraz proszą o przekazywanie masek do nurkowania. Są one bowiem pomocne w walce z koronawirusem.

Dzięki adapterom sprzęt do nurkowanie może być przerobiony na wysoce skuteczne maski ochronne albo na wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów. Chodzi konkretnie o maski EasyBreath z Decathlonu.
Inicjatorem zbiórki jest wójt gminy Nowa Karczma, Andrzej Pollak.

W Nowej Karczmie już wcześniej udowodnili, że potrafią pomagać. Dwa tygodnie temu z inicjatywy wójta zorganizowano internetową zbiórkę na respirator dla szpitala w Kościerzynie. Zakładano uzbieranie 80 tysięcy, a jest już 87. Nadwyżka zostanie przeznaczona na środki ochronne i testy dla personelu medycznego – dodaje Andrzej Pollak.

Pracownicy Urzędu Gminy Nowa Karczma na drukarkach 3D drukują też przyłbice ochronne. Pierwsza partia trafiła już do szpitala w Kościerzynie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: