W Otominie w gm. Żukowo powstanie kolejowy przystanek

Dziennikarz , 9 listopada 2021

W Otominie w gminie Żukowo będą się zatrzymywać pociągi. O budowie nowego przystanku na trasie tzw. bajpasu kartuskiego poinformowała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Podpisała umowę z wykonawcą prac opiewająca na ponad 1 mln 200 tys zł.

Powstanie jednokrawędziowy peron, wiata, ławki, tablice informacyjne i stojaki na rowery. Dodatkowe miejsce zatrzymań pociągów będzie na linii Pruszcz Gdański – Łeba, między stacjami Stara Piła i Żukowo Zachodnie. Inwestycja w Otominie powstanie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. W województwie pomorskim na liście podstawowej są też modernizacje peronów: Dziemiany Kaszubskie, Brusy, Męcikał, Żabno koło Chojnic, Lubnia i Kalisz Kaszubski.

Przystanek w Otominie powstanie na trasie tzw. bajpasu kartuskiego, czyli kolejowego objazdu z Gdańska Kokoszek do Glincza. Ma być gotowy w styczniu 2023 roku. Umożliwi utrzymanie kursowania pociągów z Gdańska do Kartuz podczas modernizacji linii z Maksymilianowa przez Kościerzynę do Gdyni.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: