W pomorskich muzeach już ferie

Dziennikarz , 24 stycznia 2022

Klëka Radia Kaszëbë, 24.01.2022, 7:55

W Pucku i Gdańsku muzea wystartowały ze specjalną ofertą na ferie. Choć w naszym województwie rozpoczną się one 14 lutego, to w pięciu innych trwają już w najlepsze.

I tak w Muzeum Ziemi Puckiej skorzystać można z warsztatów malowania na szkle, zrobić bransoletkę, a do tego zwiedzić wystawy stałe – mówi Joanna Grochowska, kustosz muzeum. Zajęcia odbywają się od wtorku do piątku. Bilety są płatne, ale materiały są zapewniane przez organizatorów. Z kolei Narodowe Muzeum Morskie z Gdańska umożliwia m.in. zapoznanie się z pracą archeologów na Ołowiance czy wywołanie burzy w Ośrodku Kultury Morskiej. Ofertę przygotowało też Muzeum Wisły w Tczewie – wylicza kierownik działu edukacji Przemysław Węgrzyn.

Muzealne ferie potrwają do 27 lutego. Przed skorzystaniem z oferty pomorskich muzeów dobrze jest się z nimi skontaktować i potwierdzić podstawowe informacje, choćby z powodu zmieniających się limitów pandemicznych.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: