Wymiana lamp w Pucku na energooszczędne

Dziennikarz , 1 września 2021

foto: miastopuck.pl
foto: miastopuck.pl

Uliczne lampy w Pucku będą zużywać mniej energii. W mieście wymieniają wszystkie oprawy sodowe na LED.

Chodzi o 1211 punktów świetlnych. Według umowy ze spółką Energa Oświetlenie cały proces ma potrwać do końca 2025 roku, ale nieoficjalny termin to koniec października – czyli za dwa miesiące. Nowe lampy mają być bardziej estetyczne i energooszczędne, czyli tańsze w utrzymaniu. Zużyją o połowę mniej prądu, dzięki czemu miesięcznie na każdej lampie miejski samorząd Pucka zaoszczędzi 11 zł. W ujęciu rocznym rachunek za prąd ma się zmniejszyć o ponad 180 tys zł.

Przy okazji modernizacji oświetlenia w Pucku powstanie też stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

foto: miastopuck.pl
foto: miastopuck.pl
foto: miastopuck.pl
foto: miastopuck.pl
Tagi

Głosy słuchaczy
  1. Kris   On   8 września 2021 at 23:22

    no niestety na mojej ulicy jest ciemno, jak wczesniejsze oswietlenie oswiatlalo wiekszym zakresem to to swiatlo JEST CIEMNE I BARDZO SLABE, malo tego w jej lampie diody sa skupione i mocno oslepiaja kierowcow, no i niestety IDIOTA zaplanowal montaz tych lamp na starych slupach betonowych, jakie sa obecnie standarty dla tej lampy i homologacja, z jakiej wysykosci powinna oswietlac? Zamontowano te lampy na stracyh wysiegnikach ktore powoduje ze lampa patrzy pod katem 10-20stopni od poziomu, ja na swojej ulicy mam oswietlony przeciwleglu chodnik i jezdnie, a drugi chodnik jest ciemny, zalozyli i pojechali, REASUMUJAC MOC O 30-40 PROCENT za mala, brak kalibracji ustawienia lampy po zalaczeaniu, montaz na starcyh betonowych slupach , czy ktos robil odbiory techniczne tego oswietlenia ??? brao puck, ja mam obok ciemno na trawniku i chodzniku, strzal w kolano, to w innych miastach maja lepiej

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist