W Pucku od poniedziałku zamknięty będzie fragment ulicy w centrum miasta, między rondami Solidarności i Płażyńskiego

Dziennikarz , 26 maja 2023

fot. Miasto Puck
Klëka Radia Kaszëbë 26.05.2023, 15:55

W Pucku rozpoczyna się zapowiadany remont ulicy w centrum miasta.

Od poniedziałku zamknięty będzie fragment Wejherowskiej między dwoma rondami – Solidarności i Macieja Płażyńskiego.
To newralgiczne miejsce, bo tędy właśnie można dojechać do szkoły, kościoła, szpitala, Urzędu Miasta czy mola. – Dzięki całkowitemu zamknięciu szybciej uporamy się z wymianą nawierzchni – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Wejherowską między rondami zamkną w Pucku w poniedziałek w samo południe. Objazdy mają obowiązywać do 7 czerwca. Korzystać trzeba z ulicy Dworcowej, a burmistrz przypomina o dwóch nowych ulicach wybudowanych w ramach węzła integracyjnego przy Dworcu PKP.

Oba ronda na Wejherowskiej będą teraz przejezdne. W kolejnych etapach wyremontowane ma być rondo im. Płażyńskiego i fragment ulicy Nowy Świat do skrzyżowania z Męczenników Piaśnicy. W Pucku chcą się uporać ze wszystkim do końca czerwca.
Dodam jeszcze, że w Pucku od poniedziałku będą też utrudnienia na wyjeździe w stronę Redy.  Połowę jezdni zajmie żuraw samojezdny, który będzie użyty do demontażu żurawia wieżowego na budowie przy Wejherowskiej. Ma się uwinąć w dwa dni.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: