Przygotowania do Światowego Zjazdu Kaszubów w Pucku

Dziennikarz , 11 sierpnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 11.08.2021, 6:55

W Pucku ogłoszono szczegółowy program Światowego Zjazdu Kaszubów. Potrzeba jeszcze wolontariuszy do pomocy przy organizacji imprezy.

Organizowana jest od ponad 20-u lat na pamiątkę zjednoczenia ziem kaszubskich w granicach jednego województwa. Partnerami Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego są w tym przedsięwzięciu kaszubskie miasta i gminy. Zjazd miał wrócić do Pucka po 10-u latach, ale z powodu pandemii przesunięto go o rok. – Za to święto będzie o jeden dzień dłuższe – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Wydłużenie Zjazdu to nie jedyna nowość. W programie jest m.in. bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie oraz wydarzenie, które ma podkreślić morski charakter Nordy.

Światowy Zjazd Kaszubów odbędzie się 21 i 22 sierpnia. Wolontariusze, którzy chcieliby pomóc jego organizacji, powinni zgłosić się do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist