W Pucku przygotowują wystawę 3D prezentującą najstarszy zabytek miasta – Zatopiony Port

Dziennikarz , 15 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.02.2021  08:55

Pokażą wczesne średniowiecze za pomocą nowoczesnych technologii. W Pucku podpisano umowę z firmą, która przygotuje instalację multimedialną 3D w Izbie Pamięci Zatopionego Portu. Ma być gotowa przed majówką.

To pokłosie udziału miasta w międzynarodowym projekcie Virtual Arch w partnerstwie z wiodącymi, europejskimi uczelniami. – Rzecz idzie o najstarszy zabytek Pucka odnaleziony na dnie Zatoki – opisuje burmistrz Hanna Pruchniewska. W Pucku chcą się zabytkiem pochwalić. W planach są między innymi warsztaty z przygotowania repliki łodzi klepkowej znalezionej na dnie Zatoki Puckiej. Znaleziska ma też przybliżyć wystawa 3D, której przygotowanie właśnie się rozpoczęło. Wizualizacja kosztuje 384 tys zł, ponad 30% pokryje unijne dofinansowanie pozyskane za pośrednictwem Północnokaszubskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

Wystawa ma być gotowa do 28 kwietnia, będzie dostępna w budynku bosmanatu w puckim porcie. Zaprezentowane zostaną też eksponaty pozyskane dzięki współpracy miasta z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist