W Pucku wyłoniono mistrzów Polski w żeglarskich klasach nieolimpijskich

Dziennikarz , 4 września 2023

fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë, 04.09.2023, 08:55

Wody Zatoki Puckiej przez trzy dni roiły się od żagli. W weekend odbyły się tam Mistrzostwa Polski w żeglarskich klasach nieolimpijskich.

W Pucku w 9 klasach regatowych ścigało się prawie 450. zawodników. Pobiliśmy rekord frekwencji – podsumował Tomasz Chamera, prezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Po raz drugi w historii rozegrano mistrzostwa Polski w klasie Moth, czyli Ćma. Na najszybszej, jednoosobowej żaglówce na świecie po raz drugi z rzędu najlepszy był Robert Graczyk z MKŻ Mikołajki. Tuż za nim uplasował się Michał Korneszczuk z Yacht Club Gdańsk. Nowy wicemistrz Polski ma też radę dla tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć żeglowanie na Ćmie.

Polski Związek Żeglarski wraca z regatami do Pucka już w najbliższy czwartek. Będą to Mistrzostwa Polski klas olimpijskich. Na starcie staną najlepsi żeglarze w klasach 49er, 49erFX, ILCA 6 kobiet, ILCA 7, 470 i iQFoil.

fot. PZŻ
fot. PZŻ
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: