W Pucku zachęcają do zdalnego uczestnictwa w obchodach Zaślubin Polski z Morzem

Dziennikarz , 9 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 09.02.2021  12:55

Bez przemarszu do portu, ale z transmisją on-line – odbędą się w Pucku obchody rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Rano wieniec pod pomnikiem gen. Hallera złoży prezydent Andrzej Duda.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią program miejskich obchodów mocno okrojono – zwłaszcza w porównaniu z ubiegłoroczną fetą setnej rocznicy. W uroczystościach w Porcie Rybackim może wziąć udział maksymalnie 5 osób. Limit 80 uczestników będzie na mszy i koncercie w puckiej farze. Burmistrz radzi wybrać się na spacer do puckiego portu poza oficjalnymi obchodami o 11:00. Wszystkie uroczystości można śledzić 10 lutego na bieżąco dzięki internetowym transmisjom.

Przed miejskimi obchodami kwiaty pod pomnikiem generała Hallera złoży prezydent Andrzej Duda. Będzie w porcie o 09:15. Natomiast uroczystości w Porcie Rybackim o 11:00 transmitowane będą na stronie miasta Puck i jego facebookowym profilu. Msza o 10:00 i koncert o 16:00 będą też dostępne na stronie puckiej fary.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: