W Rewie wprowadzają ruch wahadłowy na ulicy Morskiej

Dziennikarz , 16 października 2019

Klëka Radia Kaszëbë 16.10.2019 07:55

Na ulicy Morskiej w Rewie wprowadzono dziś ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do soboty, są związane z remontem nawierzchni. Objęto nim odcinek o długości ponad 700 metrów.

Jezdnia zostanie tam nieznacznie poszerzona, pobocze będzie utwardzone, powstanie też przejście dla pieszych na wysokości ulicy Wiklinowej. To wspólna inwestycja gminy Kosakowo i samorządu powiatu puckiego. Morska to jedyna droga dojazdowa do Rewy, w dodatku w lecie mocno uczęszczana przez turystów.

– Podniesienie bezpieczeństwa na niej jest kluczowe – mówi pucki starosta Jarosław Białk.

To jedna z trzech inwestycji, na które powiat pucki otrzymał ostatnio dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostałe to przebudowa ulicy Kwietniowej w Kazimierzu i modernizacja trasy: Małe Błądzikowo – Rzucewo – Osłonino. Ruch wahadłowy na remontowanej Morskiej w Rewie wprowadzono od Wałowej do przystanku Bosmańska.

Sterowany jest sygnalizacją świetlną, będzie obowiązywać do soboty. Wszystkie prace mają być ukończone w przyszłym miesiącu.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: